Podróż do Tunezji

W planowaniu podróży do Tunezji niezwykle istotna jest pora roku, w trakcie której chcemy wyjechać. Późną wiosną, latem i wczesną jesienią zazwyczaj najbardziej opłacalne są loty czarterowe do miejscowości turystycznych. Poza sezonem powinniśmy natomiast zarezerwować możliwie wcześnie lot regularnymi liniami do Tunisu.

Tunezja | W planowaniu podróży do Tunezji niezwykle istotna jest pora roku, w trakcie której chcemy wyjechać
Tunezja | W planowaniu podróży do Tunezji niezwykle istotna jest pora roku, w trakcie której chcemy wyjechać (by renaud44)

Przeloty czarterowe

Loty czarterowe do popularnych miejscowości turystycznych po cenach niższych niż w ofercie regularnych linii lotniczych oferują różne biura podróży. Bilety kupujemy wówczas za pośrednictwem biura i lecimy razem z grupą, która wykupiła w danym terminie wycieczkę.

Lot czarterowy trzeba wykupić od razu w obie strony, wybierając jedną z opcji terminów podanych przez biuro podróży. Nie możemy sami wybrać dowolnych dat przylotu i odlotu, ponieważ musimy wracać razem z grupą wycieczkową, a więc dostosować się do rozkładu lotów czarterowanych wyznaczonego przez organizatora wyjazdów.

Loty czarterowe z Polski do Tunezji docierają najczęściej do Djerby, Enfidhy i Monastiru. Samoloty startują z lotnisk w Warszawie, Katowicach i Poznaniu. Tanie bilety możemy kupić nawet na krótko przed planowanym wylotem, ale mimo to warto regularnie śledzić oferty. Koszt biletów w obie strony może nas wynieść ok. 1000 – 1100 zł.

Regularne linie lotnicze

Poza sezonem, kiedy nie możemy już dostać biletów na przeloty czarterowe, powinniśmy kupić bilety do Tunisu. Im wcześniej zarezerwujemy lot, tym możemy za niego mniej zapłacić.

Ponieważ trudno o bezpośrednie połączenie Polski z Tunezją, musimy wybrać lot z przesiadką. Oferują takowe np. British Airways, Lufthansa, Alitalia czy Air France. Istnieją też dobre połączenia LOT – Lufthansa (liniami LOT do Frankfurtu nad Menem, i dalej do Tunisu liniami niemieckimi). Ceny biletów wynoszą zwykle od 1450 do ponad 2000 zł. Przy odpowiednio wcześnie dokonanej rezerwacji nie powinno być problemu z zakupem tych tańszych.

Rejsy z przesiadkami do innych tunezyjskich portów lotniczych również są możliwe, ale koszty biletów są bardzo wysokie (minimum 6000-7000 zł, zazwyczaj jeszcze więcej). Są to loty z przesiadkami w Paryżu, Brukseli czy Belgradzie realizowane przez jedną z europejskich linii oraz Tunisair lub Jat Airways. O wiele taniej niż taki lot wyniesie nas jednak podróż do poszczególnych miast Tunezji realizowana już na miejscu, z Tunisu.

Coś innego

Podstawowe dane o Tunezji
Stolica: Tunis
Powierzchnia: 163 610 km²
Liczba mieszkańców: 10,3 mln
Waluta: dinar tunezyjski (TND) (sprawdź kurs dinara)
Język urzędowy: arabski

Tunezja - flaga Tunezji

Tunezja - godło Tunezji

Miejsce na Twoją reklamę.
Kontakt